14 grudnia 2021r. uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w niecodziennej "żywej lekcji historii". Tematem spotkania było „Życie i kultura w średniowieczu”. Pokaz przedstawiła grupa artystyczna "Rekonstrukto" z Lublina. Uczniowie zostali przeniesieni w odległe czasy średniowiecza. Poznali ówczesne obyczaje, dowiedzieli się jak wyglądało życie rycerzy – stosunek do króla, damy serca czy choćby pasowanie.

          Grupa artystyczna "Rekonstrukto" przekazała cenne informacje o uzbrojeniu rycerzy i różnych rodzajach broni. Uczniowie dowiedzieli się jak posługiwać się bronią, tarczą, a także innymi narzędziami obronnymi. Panowie zademonstrowali walkę rycerzy, a dodatkowo zaproponowali ochotnikom udział w różnych scenkach.

Uczniowie mieli podnieść i utrzymać w wyprostowanej ręce miecz ważący 11 kg, zostali zakuci w dyby, a jeden z ochotników zmierzył się w walce z rycerzem.

          Na koniec wszyscy mogli zobaczyć z bliska i dotknąć różnych rodzajów broni takich jak:  miecz, korbacz, buzdygan, nadziak czy topór bojowy.

          Lekcja była bardzo ciekawa, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Przybliżyła bowiem historię i obyczaje epoki średniowiecza. (ZDJĘCIA)