„W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie aby dojść do Pacanowa…."

15 listopada dzieci z klas I - IIIpod opieką wychowawczyń wybrały się na autokarową wycieczką do słynnego miasta Koziołka Matołka by sprawdzić czy rzeczywiście jak pisze Kornel Makuszyński w Pacanowie kozy kują. W Europejskim Centrum Bajki czekało na dzieci wiele atrakcji. Nasi uczniowie mogli zwiedzać ciekawą interaktywną wystawę „Bajkowy świat” podczas której mieli możliwość zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Prócz Koziołka Matołka spotkać tu można skrzaty, smoki, małego Pinokio i wiele innych postaci, które każdy zna z bajek od najmłodszych lat. Zwiedzanie rozpoczęliśmy na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, później za sprawą magicznego pociągu (wewnątrz którego naprawdę ma się wrażenie, że jest w ruchu) dzieci znalazły się w Czarodziejskim Ogrodzie, do którego wcześniej musiały znaleźć klucz. Następnie odwiedziliśmy kolejne atrakcje , gdzie czekały na nas różne przygody i wyzwania. Po drodze mijaliśmy między innymi skały strachu, w których zatopiony jest smok. Ostatnia część zwiedzania to Skarbnica Bajek, miejsce, gdzie dzięki dobremu zastosowaniu luster i ciekawemu oświetleniu oraz dodatkowym efektom w postaci pary wodnej dzieci mogły wysłuchać wybranej opowieści. Na koniec niezapomnianej podróży do krainy dziecięcych marzeń i snów dzieci odwiedziły bibliotekę. Mamy nadzieję że wycieczka do stolicy bajek na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż Pacanów to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury oraz zdobywania wiedzy poprzez zabawę (zdjęcia).