W naszej szkole przeprowadzona została zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych
w porozumieniu i ze wsparciem Fundacji Nasza Ziemia. Telefony uczniowie wrzucali do pudełka oklejonego specjalnym drukiem, który znajdował się w korytarzu szkolnym zaraz przy wejściu.Telefony zbieraliśmy jako darowiznę rzeczową dla Fundacji Nasza Ziemia.

Środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwieszanie efektywności energetycznej. Każda szkoła, która przekaże co najmniej 30 telefonów, otrzyma informację zwrotną o wartości, jaką telefony wniosły do programu, o zakupionym sprzęcie i miejscu modernizacji oraz o oszczędności energii jaką udało się uzyskać dzięki podarowanym telefonom, a także otrzyma certyfikat uczestnictwa w Akcji Sprzątanie świata - Polska 2019 i w programie Zielona Stopa Filantropa.

Uczniowie, którzy włączyli się do zbiórki:

  • Ksawery i Arseniusz Czudec
  • Liliana Krzanowska
  • Szymon Kozak
  • Malwina Chmiel
  • Julia Wiącek
  • Adrianna Pisarska
  • Wiktoria Skwirut
  • Lena Krzych
  • Mateusz Czyż
  • Gabriela Pazdan

 

Łącznie udało nam się zebrać 33 telefony. Wszystkim uczestnikom zbiórki bardzo dziękujemy :)

 

Szkolny koordynator Renata Masłowska