OD 1 CZERWCA WEDŁUG ZALECEŃ MEN W SZKOŁACH BĘDĄ ZORGANIZOWANE KONSULTACJE DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII, KTÓRZY CHCIELIBY POPRAWIĆ OCENĘ Z DANEGO PRZEDMIOTU NA WYŻSZĄ NIŻ PRZEWIDYWANA. WSZYSCY UCZNIOWIE, KTÓRZY CHCĄ SKORZYSTAĆ Z KONSULTACJI, MUSZĄ BYĆ W POSIADANIU WCZEŚNIEJ PRZESŁANEGO PRZEZ WYCHOWAWCÓW OŚWIADCZENIA. KONSULTACJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE.


GRAFIK KONSULTACJI W SZKOLE

Poniedziałek 1.06.2020r.
1) p. Renata Masłowska - od godz.14.00 – 15.00
2) p. Judyta Wójcik - od godz.14.15-15.15
3) s. Marta - od godz.13.30 -14.30
4) s. Sylwia - od godz.14.30 – 15.30

Wtorek 2.06.2020r.
1) p. A. Pełczyńska - od godz.14.00 -15.00
2) p. Malwina Kwiecień - od godz.13.30 – 14.30
3) p. Rafał Furtek - od godz.15.00 – 16.00
4) p. Konrad Leja - od godz.16.00 – 17.00

Środa 3.06.2020r.
1) p. ks. Roman Gawron - od godz.13.30 – 14.30
2) p. Dorota Szewc - od godz.14.00-15.00
3) p. Lucynka Stagraczyńska - od godz.14.00 -15.00
4) p. Klaudia Rak - od godz.15.00 – 16.00

Czwartek 4.06.2020r.
1) p. Piotr Kocur - od godz.13.00 – 14.00
2) p. Justyna Barabasz- od godz.14.00-15.00
3) p. Ewelina Toczek - od godz.14.00 -15.00
4) s. Marta - od godz.13.00 – 14.00

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”

 

11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń minionych lat, konfrontując je ze współczesnością. 

W trakcie przedstawienia uczniowie przybliżyli czasy zaborów, historie powstań narodowych oraz okoliczności odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

W przedstawieniu dokonano zestawienia przeszłości z teraźniejszością. Na scenie pojawiła się bowiem współczesna rodzina składająca się z babci, dziadka oraz wnucząt. Takie skonfrontowanie osób, miało pokazać widzom, jak bardzo ważne jest poznanie historii swojej Ojczyzny i okazanie szacunku do naszych przodków, którzy walczyli za swój kraj.

Celem przedstawienia było wywołanie w zgromadzonych poczucia refleksji
i szacunku dla tych, którzy walczyli o niepodległość „Gdyby nie oni, wszystko potoczyłoby się inaczej. Gdyby nie oni, to nie żylibyśmy w wolnej, niepodległej Polsce! „.

Uczniowie śpiewali piękne pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Święto Niepodległości sprawia, że wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

 

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski, czyli 11 listopada – ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI.
Z tej okazji uczniowie klas V – VI przygotowali występ aby w ten sposób uczcić ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

Na początku w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wyjaśniono symbolikę tego święta. Pomocna była w tym prezentacja multimedialna i pantomimika przedstawiająca trzy rozbiory Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która przeplatana była pieśniami patriotycznymi. 

W przedstawieniu dokonano zestawienia przeszłości z teraźniejszością. Na scenie
 pojawiła się bowiem współczesna rodzina składająca się z dziadka, mamy, taty i dzieci oraz duch patriotyzmu. Takie skonfrontowanie osób, miało pokazać widzom, jak bardzo ważne jest poznanie historii swojej Ojczyzny i okazanie szacunku do naszych przodków, którzy walczyli za swój kraj „Gdyby nie oni, wszystko potoczyłoby się inaczej”. Na to szczególnie zwracał uwagę dziadek. (zdjęcia)