27.10.2020r. odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia 2020. Pełnoprawnymi uczniami stali się Ola, Krystian,Franiu, Diana, Milenka, Elenka, Martynka, Nikola, Monika, Maciej, Filip, Hubert, Hubert W., Tomasz i Oskar. Układ taneczny dedykowaliśmy naszym KOCHANYM RODZICOM. https://www.youtube.com/watch?v=sdQGqO9xuao   
 
Cieszymy się, że jesteśmy uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek. (ZDJĘCIA)
 

"Najtrudniejszy pierwszy krok...- tak brzmiały słowa piosenki na  pierwszym naszym wspólnym przedstawieniu." Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które  rozpoczęły swoją przygodę z naszym  przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. A jak wypadli? Świetnie !!! Możecie być z nas dumni. (ZDJĘCIA)

W tym roku szkolnym nasze uczennice wzięły udział w wersji on-line Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deum" organizowanym przez szkołę sióstr prezentek w Rzeszowie. W kategorii solista wystartowały Lena Łuszczki z klasy IV i Anastazja Rak z klasy III. W nagraniu piosenek pomógł nam p. Marek Kołodziej, który wykonał to w sposób profesjonalny i bardzo ładnie opracował występy. Serdecznie dziękujemy za trud i czas włożony w to przedsięwzięcie.

Konkurs został udostępniony i rozstrzygnięty 17 października. Anastazja zdobyła wyróżnienie a Lena III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Zachęcam do obejrzenia filmików i zdjęć z nagrania: (ZDJĘCIA)
 
występ Anastazji
 
 
występ Leny
 
 
ogłoszenie wyników
 

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła wzięła udział w tej ogólnopolskiej kampanii! Uczniowie klas 4 – 8 uhonorowali i upamiętnili  uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez przygotowanie symbolicznych kartek z życzeniami. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje (scenariusz, film, zdjęcia oraz karta pracy), pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, młodzież mogła poznać historie adresatów swoich kartek  oraz przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom. Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić szacunek, pamięć i wdzięczność Powstańcom za ich postawę patriotyczną, odwagę, poświęcenie i zaangażowanie w walkę o wolną Polskę. Uczniowie przygotowując kartki/ albumy napisali, w kilku zdaniach za co dziękują Bohaterom, i czym jest dla nich samo powstanie. Akcja pozwoliła młodzieży przypomnieć o wartościach, o których Patriota nie powinien nigdy zapomnieć. (zdjęcia)

 

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Nic więc dziwnego, że pasowanie przyszłych czytelników z klasy II , które odbyło się 15.10. 2020 r.,  było dla nich ogromnym przeżyciem.

 

A wszystko zaczęło się od pogadanki przeprowadzonej przez starsze koleżanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem pogadanki było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak to nastąpiło uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z czytelnictwem oraz zdać egzamin na czytelnika ,czyli pięknie przeczytać przygotowany fragment książki – wszyscy  poradzili sobie bardzo dobrze.

Potem nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. (ZDJĘCIA)

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III,  Czytam z klasą Lekturki spod chmurki w kl. 1. Uczniowie otrzymali lekturniki, czytają lekturę z rodzicami pt. "Drzewo do samego nieba", całą klasą wykonaliśmy naszą klasową Chmurkę Tosię. Kolejne zadania przed nami. (ZDJĘCIA)

PLAKAT - POBIERZ

„Bądź jak Anioł pomagaj innym a pomożesz sobie” w naszej szkole.

 

 Od 28.09.2020r. do 2.10.2020r. w szkole trwała zbiórka żywności dla ubogich, bezdomnych, seniorów.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne i piękne włączenie się w tą akcję.

My Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i jego opiekunowie wiemy, że możemy zawsze na Państwa liczyć.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele jesteście dobrymi Aniołami…w tak trudnych czasach…

Swoje uznanie wyraził ks. Biskup Jan Wątroba oraz ks. Piotr Potyrała Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej w piśmie skierowanym do szkoły:

„Dziękujemy za wrażliwość serca oraz gest chrześcijańskiego miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących pomocy. Bóg zapłać”.

Dary zostały przekazane przedstawicielowi Caritas.

(ZDJĘCIA)

Dziękujemy za  wsparcie z imieniu wszystkich osób do których trafią zebrane dary.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

Dyrekcja, Wolontariusze oraz Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły

 Podstawowej Sióstr Nazaretanek

 

Dzieci z naszego oddziału  przedszkolnego  poznawały policyjną pracę i pierwsze zasady bezpieczeństwa na drodze. Zaproszony na spotkanie Pan dzielnicowy , poprzez zabawę uczył i przypominał o właściwym zachowaniu na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu. Przedszkolaki chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad. . Przedszkolaki ćwiczyły w praktyce prawidłowe zachowanie sie podczas gdy widzimy agresywnego psa- tzw. pozycja żółwia. Policjant wyjaśnił także dzieciom do czego służą elementy odblaskowe i pokazał radiowóz policyjny oraz atrybuty policjanta. (zdjęcia)