Coraz więcej w dzisiejszych czasach mówi się o ekologicznej żywności, zdrowym trybie życia, sortowaniu śmieci czy rezygnacji z samochodu na korzyść roweru. W ramach  konkursu dla przedszkolaków  i „bycia EKO” dzieci miały za zadanie wykonać psa z materiałów recyklingowych. Gratulujemy zwycięzcom konkursu Matusz Czyż  i Diana Wiącek wykonali  piękne prace.

(ZDJĘCIA)

09.06.2020 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas czwartych, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzamin teoretyczny – test sprawdzał wiadomości z zakresu znaków drogowych, manewrów na drodze, typowych sytuacji drogowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Uczniowie dzielnie pokonywali wyznaczoną trasę przejazdu pod okiem pana Piotra Kocura.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych, życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze!

Londyński dżentelmen okrążył świat w 80 dni

Gdy w klubie ,,Reforma” rozmawiano o słynnej kradzieży 50.000 funtów, a pan Sullivan przeczytał na głos obliczenia ,,Daily Telegraph” okrążenia kuli ziemskiej, Andrew Stuart powiedział, że jest to praktycznie niemożliwe. Więc pan Fogg postanowił to udowodnić, że jest to najzupełniej możliwe robiąc to. Na dodatek założył się o to o 20.000 funtów.

W ramach projektu „Trzymaj formę” chcielibyśmy zwrócić uwagę na zgubne skutki używania wyrobów tytoniowych oraz picia alkoholu w związku z Światowym Dniem bez Tytoniu oraz Dniem bez Alkoholu.

Światowy Dzień bez Tytoniu zainicjowano w ramach programu „Europa wolna od dymu tytoniowego” na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1988 roku w Madrycie. Początkowo wybrano dzień 7 kwietnia, ale rok później akcję przeniesiono na 31 maja.  Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach WHO w walce z epidemią tytoniu. Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie. Każdego roku obowiązuje inne hasło przewodnie. Konkretny temat ma służyć temu, by stworzyć jednolite globalne przesłanie i lepiej trafić do odbiorców.

W wolnej chwili, starajmy się spędzać czas na łonie natury, podziwiając przyrodę, podróżując po szlakach edukacyjnych, turystycznych, które parki udostępniają zwiedzającym. To czas, w którym możemy na chwilę zatrzymać się, wyciszyć, pooddychać świeżym powietrzem, wsłuchać się w śpiew ptaków i podziwiać fascynujący świat przyrody. Jeżeli nie mamy czasu na daleką podróż w Bieszczady to odwiedzajmy przyrodę w najbliższej okolicy naszych domów i trochę dalej… np. w rezerwacie Lisia Góra. Przyroda wokół nas również jest ciekawa i fascynująca – uczennice klasy 7 w przygotowanej prezentacji postarały się uchwycić jej piękno.

Z okazji DNIA DZIECKA wszystkim dzieciom i tym, którym zostało jeszcze coś z dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia radości, uśmiechu i poczucia, że wszyscy jesteśmy UMIŁOWANYMI DZIEĆMI BOŻYMI!

Sprawozdanie z realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo" w roku szkolnym 2019/2020.

Sprawozdanie WLC PSPSN

ZAŁĄCZNIKI - ZDJĘCIA

„Musicie uczyć swoje dzieci, że Ziemia pod waszymi stopami jest prochem naszych praojców.

Aby szanowały kraj, opowiadajcie im, że Ziemia

ta jest przebogata w różne pokrewne nam żywe

istoty. Uczcie wasze dzieci tego, czego my uczymy

nasze: Ziemia jest naszą Matką. Co spotyka

Ziemię, spotyka także synów tej Ziemi. (…) Co

przydarza się zwierzętom - wkrótce przydarzy

się też ludziom. Wszystkie rzeczy są ze sobą wzajemnie powiązane.”

(ZDJĘCIA)

(Mowa wodza Indian Seattle z 1854 r, z „Myśląc jak góra”, Seed J., Macy J., Fleming P., Naess A. Wyd. Pusty Obłok)