25 września uczniowie klas 1-3 odwiedzili Turkusową Polanę w Rzeszowie. Oczywiście pogoda dopisała. Mieliśmy tam czas, żeby zintegrować się po wakacjach, pobawić się swobodnie, ważyć na starej wadze, gotować zupę błotną, nosić wodę ze studni, nie martwić się, ze jesteśmy brudni, podziwiać piękny las, bawić się w podchody, budować szałas dla naszego krasnala w lesie. Zobaczyliśmy również jurtę, w której można mieszkać w lecie i w zimie. Na koniec mieliśmy ognisko i jedliśmy pyszne kiełbaski. To był niezapomniany czas bycia razem (zdjęcia).

Spotkanie z aktorem W dniu 24 września uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorem teatru Wandy Siemaszkowej, panem Pawłem Gladysem. Nasi wychowankowie poznali warsztat aktorski, poćwiczyli dykcję i zmierzyli się z recytacją wiersza. W ten sposób jesteśmy przygotowani do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (zdjęcia).

Pierwszaki w ramach Ogólnopolskiego dnia głośnego czytania wybrały się do biblioteki szkolnej ,by posłuchać opowiadania pt "cuda się zdarzają". W bajce terapeutycznej główna bohaterka "Mania" zastanawiała się co jest ważniejsze; miłość czy pieniądze ? Dzieci bez problemu znalazły morał do bajki i jednogłośnie przyznały że "czas z rodzicem" jest cenniejszy niż nową zabawka.

" Bądź dla mnie przykładem, naucz mnie jak wierzyć i kochać"- tak brzmiał temat szkolenia dla Rodziców uczniów klasy 1. Podczas gdy Rodzice zdobywali wiedzę, ich dzieci integrowały się w klasie i przegotowywały upominek dla Rodziców. Po spotkaniu  w szkole wszyscy udali się  na Adorację i indywidualne błogosławieństwo Rodzin. Po Adoracji - spotkanie rekreacyjne w szkole pokazało, że każdy ma spor sił i determinacji , by wygrać w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło również czasu na wspólna kawę i ciastko (zdjęcia).

Czas uleczyć miłością Na uroczystym apelu uczniowie klasy VIII przybliżyli sylwetkę kardynała Stefana Wyszyńskiego. Była to okazja do poznania życiorysu beatyfikowanego w tym roku kardynała oraz uczczenia jego pamięci. Wszyscy zapamiętali słowa patrona roku 2021 ,, Czas to pieniądz, ja mówię czas to miłość" (zdjęcie).

17 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udziałw międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata włączając się tym samych do 28 akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Akcji towarzyszył apel, podczas którego przypomniane zostały informacje związane z początkami Międzynarodowej Akcji Sprzątanie Świata oraz segregacją odpadów. Informacje zaprezentowały p. Renata Masłowska oraz p. Judyta Wójcik – Pawlecka z pomocą uczennic z klasy 5: Zuzanny Hudzik oraz Leny Łuszczki. Podsumowaniem apelu był mały konkurs dla uczniów, w którym mogli wykazać się znajomością wiedzy o akcji Sprzątnie Świata oraz segregacji odpadami. Niestety przez pogodę uczniowie nie mogli wyjść aby posprzątać okolicę szkoły ale z pewnością jak pogoda się poprawi będą mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu. W ramach akcji zostały również ogłoszone trzy zbiórki: zużytych telefonów, baterii oraz elektrośmieci (zdjęcia).