6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 7 złożyli wszystkim Kobietom i Dziewczynom uroczyste życzenia oraz obdarowali koleżanki drobnymi podarunkami. Radosna atmosfera panowała już od samego rana, a Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym i pogodnym dla wszystkich Kobiet.

Wszyscy bajki znamy i uwielbiamy. Lubimy je słuchać i ogąadać. By móc je odkryć na nowo i przeżyć Pani z przedszkola przygotowały dla dzieci teatr cieni.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.

Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.

Dnia 19.02.2020 roku dzieci z  klas I, II, III pod opieką wychowawczyń udały się na wycieczkę do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pod tytułem „Zaginiony Świat”.

Cele i założenia programowe wyjazdu zakładały: podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, umożliwienie kontaktu ze sztuką, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, uwrażliwienie na piękno.

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

Powyższe cele i założenia wycieczki zostały zrealizowane w 100%, co potwierdziło zadowolenie uczniów.

Teatr  wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym spektaklu.

Zdjęcia ze spektaklu zostały wykorzystane ze strony internetowej teatru (zdjęcia).

Dzień 14 lutego Samorząd Szkolny ogłosił Dniem Dobrego Słowa.

Ten dzień odbył się pod znakiem życzliwej poczty, w której adresaci listów znajdowali wiele ciepłych słów. Od wtorku do piątku rana uczniowie wrzucali karteczki z „dobrymi słowami” do koleżanek i kolegów do specjalnie przygotowanego pudełka, który znajdował się na korytarzu szkolnym.

W piątek na 3 godzinie lekcyjnej odbyło się rozdanie karteczek, a to co znajdowało się w ich środku, wywołało uśmiech na twarzy odbiorców i sprawiło, że ten dzień był wesoły i pogodny.

6 lutego odbyła się dyskoteka dla uczniów klas 4 - 8. Uczniowie zadbali o wystrój Sali w Domu Strażaka, muzykę, poczęstunek w czasie trwania dyskoteki oraz przebranie. Podczas dyskoteki wszyscy świetnie się bawili zwłaszcza tańcząc wspólnie poloneza, krakowiaczka czy belgijkę (zdjęcia).

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie…

Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy jeszcze raz

błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Waszego życia

Wasze wnuczęta

31 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto prezentując uczniom klas 3-8 lekcję historii „Wrzesień 39”. Program przybliżył odbiorcom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego w kresu
II Rzeczypospolitej. Zostały omówione i zaprezentowane następujące treści: sytuacja międzynarodowa II RP, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek
i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, technika wojskowa, łączność i zaopatrzenie oraz musztra i sprzęt wojskowy. Omawiane treści połączone zostały z prezentacją replik oraz rekonstrukcją z udziałem publiczności – uczniów naszej szkoły (zdjęcia).