Ostatni dzień przed przerwą świąteczną byl dla naszej społeczności szkolnej czasem zadumy, reflekcji, ale i radości związanej z wydarzeniami, które już wkrótce przed nami. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami zebrały się w Domu Strażaka, by przygotować się do misterium Narodzenia Pańskiego, oglądając krótką scenkę, słuchając wierszy i śpiewając kolędy. Na koniec posłuchaliśmy życzeń od Siostry Dyrektor i przewodniczącej szkoły oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Wszyscy w miłej atmosferze wrócili do domu, by tam, w gronie rodzinnym, przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia (zdjęcia).

W naszym przedszkolu obchodziliśmy miedzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez Dzieci z domu. Na początku dnia poznalismy historię powstania pluszowego misia i prezentowalismy swoje Przytulanki innym w grupie. historie Ukochane pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć i zabaw muzycznych. Stały się również inspiracją podczas konkursu plastycznego nt. MOJ pluszowy miś. Na koniec dnia przytuleni do swoich uszatkow obejrzeliśmy projekcje kultowych bajek z udziałem sławnych niedzwiadkow.

Wycieczka do Kolorado Odkąd zniesiono wizy na podróże do USA częściej możemy wyjeżdżać do stanu Kolorado springs😜A teraz na poważnie.😀Grupa przedszkolaków w poniedziałkowy poranek i przedpołudnie bawiła się w Centrum zabaw i rozrywki "Kolorado" w Malawie koło Rzeszowa. W iście amerykańskim stylu dzikiego zachodu i lat 50 na którym stylizowany jest budynek "Kolorado" dzieci ćwiczymy swoje umiejętności orientacji w zakręcony labiryncie, wesoło zjeżdżaly na zjeżdżalni, przemierzali zakamarki kanionu kolorado przy użyciu lian i torów przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ruchowe gry na interaktywnej podłodze "smartflor". Po wyczerpującej zabawie był czas by zjeść prawdziwą amerykańska Pizzę. Zadowoleni i zmęczeni targami wesoło powróciliśmy do Naszej szkoły. Spełniamy Nasz American dream o świetnej zabawie i rozrywce. Do zobaczenia w USA.

Przygotowania DO Mikołajek tradycyjnie rozpoczęliśmy od wysłania listów do Św. Mikołaja, starsi je napisali młodsi narysował.Ku naszemu zaskoczeniu w naszej sali cyklicznie co kilka dni w tajemniczy sposób zaczęły pojawiać się listy do dzieci i pań przedszkola. Okazało się że to korespondencja od samego Św Mikołaja. Pisał w nich za bacznie nas obserwuje, zapewniał o swojej pamięci, doceniła co w nas dobre i piękne, upomina gdy troszkę rozrabialiśmy. W dniu 6 grudnia odwiedził nas Św Mikołaj.Do naszego przedszkola trafiło mnóstwo zabawek pozwalających nam nie tylko się bawić, ale i rozwijać. Każde dziecko dostali też mamy upominek. W Podziękowaniu za prezenty przygotowaliśmy pierniczki, zaśpiewaliśmy świąteczna piosenkę i wykonaliśmy taniec do piosenki "jingle bells".Kochany Mikołaju obiecujemy być grzeczni i pilnie się uczyć. DO ZOBACZENIA ZA ROK!

6 grudnia w naszej szkole aż roiło się od mikołajkowych czapek, "Rudolfów", aniołów. A to wszystko za sprawą wspomnienia św. Mikołaja, który każdego roku uczy nas dobroci. Aby uczcić tego wspaniałego Świętego do każdej klasy zawitał jego pomocnik i obdarował wszystkich uczniów słodkościami. Najmłodsze klasy świętowały ten dzień w Kinie Helios. W godzinach przedpołudniowych do kina wybrały się także klasy 4,5 i 7. jeszcze inne klasy zorganizowały dla siebie drobny upominek, wspólny poczęstunek.
 Dziękujemy pomocnikom Świętewgo Mikołaja za podtrzymywanie wiary w dobro, chęć dzielenia się dobrym słowem, słodkościami i wspólnie spędzonym czasem. 
A w tym dniu - za namową uczniów z samorządu szkolnego - wszyscy wyglądaliśmy "mikołajkowo". 
Zobaczcie sami (zdjęcia)! 

Akcja pod Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

„Razem na Święta”

„Przynieś coś słodkiego, wspomóż młodego i starszego bliźniego”

 

Jeśli chcesz się podzielić słodkościami, które dostałeś/aś od św. Mikołaja …

To ta akcja charytatywna jest właśnie dla Ciebie…

 

W dniach 9-10 to dni, w których nasi Wolontariusze ze Szkolnego Koło Caritas będą zbierać słodycze.

 

Zebrane dary zostanę przekazane do

DOMU SAMOTNEJ MATKI W RZESZOWIE

 

Dziękujemy za każdy dar serca …

 

Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

„Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę…”

„Razem na Święta”

 

 

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy chcielibyśmy pozyskać dla osób starszych, mężczyzn i kobiet: czapki, szaliki, rękawiczki, bieliznę osobistą, odzież, obuwie. Prosimy aby te dary były nowe.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać dary od 9.12.2019r. – 13.12.2019r.  w naszej szkole.

 

Z góry dziękujemy za dary serca…

Anna Słapińska-Pięciak

Jolanta Materna

Milena Gawron

W naszym przedszkolu dzieci by lepiej przygotować swoje serca na przyjście Zbawiciela realizują wyzwania z zadaniowego kalendarza adwentowego. Codziennie losują po jednym wyzwaniu, na dany dzień. Zadania związane są m.in z poprawa swojego zachowania, odwołujące się do naszej wiary, realizacji zadań porządkowych, prac twórczych. W okresie adwentu dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w uważnym czuwania na przyjście Jezusa.

 

W październiku i listopadzie w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska znajdującego się w Boguchwale. Zbieraliśmy karmę suchą i mokrą oraz różnego rodzaju przysmaki dla psów i kotów oraz zabawki i inne potrzebne dla zwierząt rzeczy. Dziękujemy za zebraną karmę i okazane serce zwierzętom ze schroniska.

29 listopada samorząd szkolny: Amelia Świder, Oliwia Cyzio, Wiktoria Sarna z p. Renatą Masłowską odwiedził schronisko i przekazał karmę w imieniu szkoły. Mogliśmy również zobaczyć i przywitać się z podopiecznymi schroniska, którzy czekają na adopcję
i poszukują domu, w którym będą czuli się bezpiecznie. Każdy może zgłaszać się do schroniska i w ramach wolontariatu spędzać czas z pieskami np. wyprowadzając je na spacer (zdjęcia).