Krzysztof Kamil Baczyński - poeta Pokolenia Kolumbów

W związku z 100. rocznicą urodzin K.K. Baczyńskiego oraz ogłoszeniem 2021 rokiem poety zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.

1. Cele konkursu:

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i patriotycznej młodego człowieka, poszerzenie wiedzy historyczno-biograficznej, kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i wytworów ją opisujących, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych, literackich oraz skłonienie do zgłębiania biografii Baczyńskiego. Pobudzenie kreatywności uczniów – kształtowanie umiejętności wykorzystywania motywów literackich i przełożenia ich na interpretację plastyczną w twórczości artystycznej.

1. Zadania konkursowe (jedno do wyboru):
  2. Ilustracja do dowolnie wybranego utworu poety – technika dowolna, format min. A4.
  3. Biografia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – plakat, gazetka, portret, lapbook, prezentacja.

III. Termin składania prac do 15.02.2021. Pracę należy złożyć w sekretariacie w szkole (podpisane imię, nazwisko, klasa).

Na zwycięzców i uczestników czekają nagrody.

Kochani Rodzice i Uczniowie. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w Akcję Szkolnego Koła Caritas „Mieszkańcy Afryki potrzebują różańców”. Zebraliśmy 38 różańców.

Przesyłam dokładny artykuł o wolontariuszce misyjnej Pani Gabrieli Pyzia, która zawiezie zebrane różańce do Afryki.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym „Choinka z papieru”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. A oto wyniki konkursu:

I miejsce Tomasz Krzanowski (klasa I)

II miejsce Jakub Jedziniak (klasaII)

Jakub Kowalczyk (klasa II)

III miejsce Zosia Ceglarz (klasa III)

Wyróżnienie: Lilianna Pałęcka (klasa II) i Diana Kiczek (klasa I).

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję pięknych prac! Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii!

Dorota Urban

ZASADY REKRUTACJI - POBIERZ

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA - POBIERZ

„Bądź jak św. Mikołaj i pomagaj innym"

Nasze Szkolne Koło Caritas włącza się w

Akcję MEN „Razem na święta” (zdjęcia)

Drogi Rodzicu i Uczniu!

„Bądź jak św. Mikołaj i pomagaj innym”

Nasze Szkolne Koło Caritas włącza się w
Akcję MEN „Razem na święta”

i mimo trudnych czasów chce pomóc 69 osobom bezdomnym w tym 10 kobietom,
są to podopiecznymi Schroniska dla bezdomnych mężczyzn i kobiet, które prowadzone jest przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
w Rzeszowie i Racławówce.

Od 11.12.2020r. do 18.12.2020r.:

• Organizujemy zbiórkę artykułów higieny osobistej dla mężczyzn i kobiet np. szampony, żele pod prysznic, mydła, pianki do golenia, maszynki do golenia itp.
  • Organizujemy również zbiórkę słodyczy, ciastek, które można zapakować do paczek świątecznych, kawę oraz herbatę.
  • Dary można przynosić codziennie do piątku 18.12.2020r., można zostawiać w pudełku przy drzwiach.

Za każdą formę wsparcia – składamy serdeczne „Bóg zapłać”

Dyrekcja, Opiekunowie i Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas