W naszym przedszkolu obchodziliśmy miedzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez Dzieci z domu. Na początku dnia poznalismy historię powstania pluszowego misia i prezentowalismy swoje Przytulanki innym w grupie. historie Ukochane pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć i zabaw muzycznych. Stały się również inspiracją podczas konkursu plastycznego nt. MOJ pluszowy miś. Na koniec dnia przytuleni do swoich uszatkow obejrzeliśmy projekcje kultowych bajek z udziałem sławnych niedzwiadkow.

Wycieczka do Kolorado Odkąd zniesiono wizy na podróże do USA częściej możemy wyjeżdżać do stanu Kolorado springs😜A teraz na poważnie.😀Grupa przedszkolaków w poniedziałkowy poranek i przedpołudnie bawiła się w Centrum zabaw i rozrywki "Kolorado" w Malawie koło Rzeszowa. W iście amerykańskim stylu dzikiego zachodu i lat 50 na którym stylizowany jest budynek "Kolorado" dzieci ćwiczymy swoje umiejętności orientacji w zakręcony labiryncie, wesoło zjeżdżaly na zjeżdżalni, przemierzali zakamarki kanionu kolorado przy użyciu lian i torów przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ruchowe gry na interaktywnej podłodze "smartflor". Po wyczerpującej zabawie był czas by zjeść prawdziwą amerykańska Pizzę. Zadowoleni i zmęczeni targami wesoło powróciliśmy do Naszej szkoły. Spełniamy Nasz American dream o świetnej zabawie i rozrywce. Do zobaczenia w USA.

Przygotowania DO Mikołajek tradycyjnie rozpoczęliśmy od wysłania listów do Św. Mikołaja, starsi je napisali młodsi narysował.Ku naszemu zaskoczeniu w naszej sali cyklicznie co kilka dni w tajemniczy sposób zaczęły pojawiać się listy do dzieci i pań przedszkola. Okazało się że to korespondencja od samego Św Mikołaja. Pisał w nich za bacznie nas obserwuje, zapewniał o swojej pamięci, doceniła co w nas dobre i piękne, upomina gdy troszkę rozrabialiśmy. W dniu 6 grudnia odwiedził nas Św Mikołaj.Do naszego przedszkola trafiło mnóstwo zabawek pozwalających nam nie tylko się bawić, ale i rozwijać. Każde dziecko dostali też mamy upominek. W Podziękowaniu za prezenty przygotowaliśmy pierniczki, zaśpiewaliśmy świąteczna piosenkę i wykonaliśmy taniec do piosenki "jingle bells".Kochany Mikołaju obiecujemy być grzeczni i pilnie się uczyć. DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Akcja pod Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

„Razem na Święta”

„Przynieś coś słodkiego, wspomóż młodego i starszego bliźniego”

 

Jeśli chcesz się podzielić słodkościami, które dostałeś/aś od św. Mikołaja …

To ta akcja charytatywna jest właśnie dla Ciebie…

 

W dniach 9-10 to dni, w których nasi Wolontariusze ze Szkolnego Koło Caritas będą zbierać słodycze.

 

Zebrane dary zostanę przekazane do

DOMU SAMOTNEJ MATKI W RZESZOWIE

 

Dziękujemy za każdy dar serca …

 

Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

„Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę…”

„Razem na Święta”

 

 

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy chcielibyśmy pozyskać dla osób starszych, mężczyzn i kobiet: czapki, szaliki, rękawiczki, bieliznę osobistą, odzież, obuwie. Prosimy aby te dary były nowe.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać dary od 9.12.2019r. – 13.12.2019r.  w naszej szkole.

 

Z góry dziękujemy za dary serca…

Anna Słapińska-Pięciak

Jolanta Materna

Milena Gawron

W naszym przedszkolu dzieci by lepiej przygotować swoje serca na przyjście Zbawiciela realizują wyzwania z zadaniowego kalendarza adwentowego. Codziennie losują po jednym wyzwaniu, na dany dzień. Zadania związane są m.in z poprawa swojego zachowania, odwołujące się do naszej wiary, realizacji zadań porządkowych, prac twórczych. W okresie adwentu dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w uważnym czuwania na przyjście Jezusa.

 

W październiku i listopadzie w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska znajdującego się w Boguchwale. Zbieraliśmy karmę suchą i mokrą oraz różnego rodzaju przysmaki dla psów i kotów oraz zabawki i inne potrzebne dla zwierząt rzeczy. Dziękujemy za zebraną karmę i okazane serce zwierzętom ze schroniska.

29 listopada samorząd szkolny: Amelia Świder, Oliwia Cyzio, Wiktoria Sarna z p. Renatą Masłowską odwiedził schronisko i przekazał karmę w imieniu szkoły. Mogliśmy również zobaczyć i przywitać się z podopiecznymi schroniska, którzy czekają na adopcję
i poszukują domu, w którym będą czuli się bezpiecznie. Każdy może zgłaszać się do schroniska i w ramach wolontariatu spędzać czas z pieskami np. wyprowadzając je na spacer (zdjęcia).

20 listopada 2019r. Amelia Świder, Basia Kocan, Wiktoria Wajda i Wiktoria Sarna wraz z p. Anną Słapińską-Pięciak na spotkaniu Szkolnych Kół Caritas. Na spotkaniu zostały przedstawione pomysły na następny rok. Całe spotkanie umilił występ ks. Kuby Bartczaka, który rapował. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką w postaci drożdżówki i soku.

Opisały Basia Kocan i Amelia Świeder

W naszej szkole przeprowadzona została zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych
w porozumieniu i ze wsparciem Fundacji Nasza Ziemia. Telefony uczniowie wrzucali do pudełka oklejonego specjalnym drukiem, który znajdował się w korytarzu szkolnym zaraz przy wejściu.Telefony zbieraliśmy jako darowiznę rzeczową dla Fundacji Nasza Ziemia.

Środki pozyskane dzięki podarowanym Fundacji telefonom przeznaczone będą na realizację prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia programu Zielona Stopa Filantropa, którego celem jest modernizacja sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym oraz promowanie i zwieszanie efektywności energetycznej. Każda szkoła, która przekaże co najmniej 30 telefonów, otrzyma informację zwrotną o wartości, jaką telefony wniosły do programu, o zakupionym sprzęcie i miejscu modernizacji oraz o oszczędności energii jaką udało się uzyskać dzięki podarowanym telefonom, a także otrzyma certyfikat uczestnictwa w Akcji Sprzątanie świata - Polska 2019 i w programie Zielona Stopa Filantropa.

Uczniowie, którzy włączyli się do zbiórki:

  • Ksawery i Arseniusz Czudec
  • Liliana Krzanowska
  • Szymon Kozak
  • Malwina Chmiel
  • Julia Wiącek
  • Adrianna Pisarska
  • Wiktoria Skwirut
  • Lena Krzych
  • Mateusz Czyż
  • Gabriela Pazdan

 

Łącznie udało nam się zebrać 33 telefony. Wszystkim uczestnikom zbiórki bardzo dziękujemy :)

 

Szkolny koordynator Renata Masłowska