W ramach realizacji tematu „zimowych zapasów” grupa naszych przedszkolaków uczestniczyła w zajęciach kulinarnych - kiszona kapusta. W pierwszej części zajęć przedszkolaki dowiedziały się jakie składniki potrzebne są do kiszenia (kapusta, marchew, sól, kminek). Dzieci miały okazje poznać warzywa wszystkimi zmysłami wzrokiem, smakiem, zapachem i dotykiem oraz dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę i marchew wrzuciły do przygotowanego w tym celu wiaderka i każdą warstwę posypywały solą i kminkiem. Chętni ugniatali kapustę umytymi nogami czym wywoływali wesołe salwy śmiechu. Ale jeśli chodzi o zdrowie to nie ma żartów! Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań. Kiedy kapusta puściła sok wszystko przełożyliśmy do słoika i szczelnie zamknęliśmy. Słój z kapustą został umieszczony w chłodnym miejscu, co kilka dni będzie przynoszony do naszej sali , gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin. Smacznego! (zdjęcia)