Pasowanie na przedszkolaka to pierwsze spotkanie z wszystkimi dziećmi i z publicznością w którym wystąpiły dzieci z przedszkola w okresie jesiennym. Przyjęcie do grona nowo przybyłych przedszkolaków odbyło się również w obecności Siostry Dyrektor, która w atmosferze radości przyjęła nowo przybyłych w tym roku szkolnym prawdziwych przedszkolaków. Na egzaminie dzieci pokazały najważniejsze umiejętności. Był test min śpiewu, tańca, recytacji, samodzielności, bezpiecznego poruszana się na ulicy, wspólnej zabawy z rówieśnikiem. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco na „7-mkę jak stwierdziła Siostra Dyrektor. Po pasowaniu dzieci rozpakowywały prezenty i degustowały słodkości upieczone przez rodziców (zdjęcia).