W tym roku nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji międzynarodowej akcji modlitewnej „Milion dzieci modli się na Różańcu” w intencji pokoju na świecie.

 Jest ona odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. O. Pio:

 „ Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”. 

 

Kampania odbyła się 18 października. 

 

Pomysł  tej  kampanii  modlitewnej  powstał  w  2005  roku  w  stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Kampania “Milion dzieci modli się na różańcu” ma na celu zgromadzenie miliona dzieci na całym świecie, które w jednym czasie będą odmawiały różaniec, by wynagrodzić wciąż znieważanemu niepokalanemu sercu Maryi i wyprosić pokój i jedność na świecie. “Milion  dzieci  modli  się  na  różańcu” to  szlachetna  akcja,  która  łączy  przede wszystkim  dzieci,  ale  i  dorosłych  na  modlitwie  różańcowej.  Modlitwa  dzieci  jest niezwykle skuteczna, przekonaliśmy się o tym wielokrotnie. Matka Boża w Fatimie, Lourdes  czy  w  Gietrzwałdzie  objawiła  się  właśnie  dzieciom  i  to  dzieci  zostały poproszone szczególnie o odmawianie różańca. (zdjęcia)