22 października 2019 r. uczniowie klas 7 – 8 wzięli udział w zajęciach warsztatowych w ramach projektu „ Budujemy Niepodległą. Dziedzictwo C.O.P. w Rzeszowie”.  Zajęcia zorganizowane zostały przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Warsztaty składały się z trzech części. W pierwszej teoretycznej uczniowie wysłuchali wykładu poświęconego dziedzictwu Centralnego Okręgu Przemysłowego w Rzeszowie. Następnie uczestnicy wzięli udział w grze: „Budujemy Niepodległą” (wielkoformatowa gra planszowa o autorskiej formule, której wygranie było możliwe tylko dzięki współpracy). Ostatnim punktem było wykonanie kolażu będącego odbiciem zmian, jakie zaszły w mieście poprzez inwestycje COP.

Każdy uczestnik zajęć otrzymał pakiet edukacyjny składający się z mini – wersji gry, książeczki edukacyjnej oraz questingu.

Zajęcia były wspaniałą lekcją historii, poszerzyły wiedzę uczniów o Centralnym Okręgu Przemysłowym w Rzeszowie i na pewno zostaną wykorzystane podczas lekcji z historii z
p. Renatą Masłowską (zdjęcia)