22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

 

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi. Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

My musimy dbać o to, aby życie na Ziemi mogło istnieć jeszcze przez wiele miliardów lat, tak jak istniało i istnieje dziś.

W naszej szkole 21 kwietnia z tej okazji odbył się apel, a po nim uczniowie sprzątali najbliższą okolice szkoły.

W związku z Dniem Ziemi ogłoszony został również konkurs na przygotowanie komiksu (zdjęcia).