Już po raz kolejny do naszej szkoły zawitała Szkoła Muzyczna „Yamaha”. Tym razem prowadzący zabrali nas na wycieczkę „dookoła świata”. Dzięki tym podróżom mogliśmy poznać muzykę i instrumenty poszczególnych regionów. Pierwszym odwiedzonym miejscem była odległa Australia. Jednym z najbardziej znanych tam instrumentów jest didgeridoo. Następnie przenieśliśmy się do Ameryki Środkowej, a konkretnie na Kubę i do Meksyku, gdzie gra się na kongach, bongosach czy krowich dzwonkach, a także na kiju deszczowym. Kolejne kroki poczyniliśmy na południe, zatrzymując się słynącej z gorącej samby Brazylii. To właśnie tam bardzo popularne są agogo, berimbau i gwizdek brazylijski do samby. Następnie przenieśliśmy się do Chin i znanego z dzwonków i talerzyków Tybetu oraz do Afryki, w której króluje rytm. Do używanych tam instrumentów zaliczamy djemby, kalimby i wszelkiego rodzaju grzechotki.

Wszyscy bardzo się cieszymy, że zostaliśmy zabrani w taką wspaniałą podróż i wiele nauczyliśmy. Z niecierpliwością czekamy kolejnego spotkania(zdjęcia).