Uczennica klasy 3 Emilia Skwirut zajęła III miejsce w konkursie plastycznym " Na szlaku Turystycznym Rzeszowa" zorganizowanym w ramach zadania publicznego pod nazwą "Rozwijanie pasji turystycznych Rzeszowa". Organizatorami konkursu byli: Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku oraz Schronisko Młodzieżowe PTSM "ALKO" w Rzeszowie. 19 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu.
 
Gratulujemy Emilce i życzymy dalszych sukcesów.

4 października w Światowy Dzień Zwierząt oraz Dzień Ekologów został przeprowadzony Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Sprzątanie Świata Podkarpacie 2019”
w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Koordynatorem konkursu był p. Mirosław Ruszała.

Naszą szkołę reprezentował 3 – osobowy zespół w składzie: Oliwia Cyzio (kl. 7), Liliana Krzanowska (kl. 7), Izabela Wąsik (kl. 7) pod opieką p. Renaty Masłowskiej.

Uczennice pilnie i wytrwale przygotowywały się na konkurs i to się opłaciło ponieważ zajęły PIERWSZE MIEJSCE. Jako nagrodę otrzymały dyplom oraz trzy hulajnogi, które same wybrały.

Konkurs przebiegał w dwóch turach: I tura – pisemny test wiedzy, II tura – zadanie praktyczne polegające na „łowieniu” wędką w postaci patyka i sznurka, różnych odpadów, a następnie ich segregacja.

Uczennice były dopingowane przez kolegów i koleżanki z klasy 7 pod opieką p. Renaty Masłowskiej oraz p. Judyty Wójcik. Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie poświęconym sprawom ekologii, a następnie w ramach doradztwa zawodowego sprawdzili kto może pracować w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

            Z naszej szkoły uczeń Kamil Świder brał również udział w konkursie, którego koordynatorem był p. Mirosław Ruszała. Konkurs polegał na napisaniu „krótkiej bajki, o tym jak dzieci posprzątały okolicę i co dobrego z tego wynikło”. Kamilowi nie udało się wygrać nagrody ale dziękujemy za jego zaangażowanie i chęć udziału w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (zdjęcia)

 

 

 

Pod koniec roku szkolnego zostały rozstrzygnięte dwa konkursy matematyczne. Pierwszy z nich to Matematyczne Preteksty. Uczniowie w pierwszym etapie konkursu razem ze swoimi rodzinami rozkazywali zadania wspólnie i wysyłali do organizatorów. Do finału konkursu dostali się Seweryn Rak, Gabriela Pazdan oraz Nikodem i Jakub Malak. Wyróżnienie wśród nich zdobył Seweryn Rak.
Drugim konkursem był Kangur, który już od wielu lat organizowany jest w naszej szkole i cały czas cieszy się dużą popularnością. Najlepszy wynik w tym roku uzyskała Izabela Wąsik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do konkursów w przyszłym roku szkolnym.
S. Marta Domagała
Anna Słapińska-Pięciak

Dzieci z klocków Lego w ramach zabawy dowolnej lub w domu budowały własne konstrukcje.

Wyniki Konkursu były następujące:

Dziewczynki:

I miejsce - Ada Pisarska

II miejsce - Milena Kot

III miejsce - Monika Paszkowska

Chłopcy:

I miejsce - Szymon Hudzik

II miejsce - Franiu Dudek i Kuba Kowalczyk

III miejsce - Adrian Krupa i Maksym Macieląg

(zdjęcia)

 

Dnia 30.05.2019r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Wiosna w poezji”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do wiersza Doroty Gellner pt.: „Wiosenny Czarodziej”. Z naszej Szkoły wzięły udział uczennice klasy 3Sara Czudec i Weronika Makuch. Dziewczynki miały dwie godziny lekcyjne na wykonanie prac. Wykonały piękne i pomysłowe ilustracje.

 

Wyniki konkursu:

  • Sara Czudec za swoją pracę otrzymała nagrodę;
  • Weronika Makuchwyróżnienie.

 

Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i serdecznie GRATULUJEMY 

Dziękujemy również Rodzicom Weroniki Makuch za pomoc i współpracę (zdjęcia).

.

 

Jolanta Materna – wychowawca klasy 3.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła młodych patriotów”. W okresie od 20 listopada 2018 r. do 20 maja 2019 r.  brała udział w konkursie „Szkoła młodych patriotów”.

  1. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
  2. Szkoły, które przystąpiły do udziału w konkursie przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Szkoła młodych patriotów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 7 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu

 

W ramach konkursu cała społeczność szkolna wykonywała zadania przewidziane regulaminem.

 

Koordynator konkursu:  Renata Masłowska

W ramach konkursu „Szkoła młodych patriotów” w klasach I – VIII został przeprowadzony konkurs wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów o swojej Ojczyźnie, symbolach narodowych oraz historii Polski. Pytania dotyczyły między innymi właściwej postawy wobec symboli narodowych oraz historii barw narodowych, hymnu i godła państwowego. Znalazły się również pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Zadania konkursowe były dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie rozwiązywali zadania w pełnym skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Wiedza, którą  się wykazali, jest bardzo ważna dla każdego Polaka, który jest przywiązany do symboli narodowych oraz zna historię swojej Ojczyzny.

 

Z każdej klasy zostali wyłonieni zwycięscy czyli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

         

Wyniki konkursu:

Klasa 1 – Zofia Ceglarz, Zuzanna Kapluk, Paulina Król, Lena Krzych, Jakub Malak

Klasa 2 – Seweryn Rak

Klasa 3 – Weronika Makuch, Krzysztof Dudek, Kamil Kaszuba

Klasa 4 – Oliwia Krupa, Daniel Paszkowski

Klasa 5 – Paweł Paździora

Klasa 6 – Izabela Wąsik

Klasa 7 – Roman Czach

Klasa 8 – Miłosz Sroka

 

Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe (zdjęcia).

9 kwietnia 2019 r. odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczennic, które wzięły udział w konkursie pod nazwą „Eko - wiersz”. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o tematyce ekologicznej i związanej z ochroną środowiska. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta Rzeszowa.