• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Data 2 października 2021 roku to szczególny dzień, który zapisał się na trwale w historii naszej szkoły. W tym dniu odbyło się oficjalne oddanie i poświęcenie rozbudowanej i zmodernizowanej części budynku. Uroczystość  rozpoczęła się o godzinie 10: 00  uroczystą mszą świętą w naszym kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe, którą celebrował ksiądz biskup Jan Wątroba. W trakcie mszy świętej poświęcony został sztandar szkoły oraz została nadana nowa nazwa szkoły im. Błogosławionych Sióstr Męczennic z Nowogródka.

Po mszy świętej w uroczystym orszaku wszyscy udali się pod szkołę gdzie miała odbyć się dalsza część uroczystości. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: - S. Katarzyna Jakubiec – Wikaria Prowincjalna, Katarzyna Stachowska - zastępca prezydenta miasta Rzeszowa, Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Wojciech Wdowik  -  były wójt gminy Świlcza oraz poprzedni  dyrektorzy naszej szkoły S. Maria Skwarek i  S. Sylwia Weselak.

Po przybyciu pod mury szkoły nastąpiło poświecenie budynku oraz symboliczne przecięcie wstęgi. Po tej uroczystej chwili wszyscy zgromadzeni, w tym zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na salę gimnastyczną gdzie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać aktorskie talenty i umiejętności naszych wspaniałych uczniów, ale i przeżyć w pięknej oprawie muzycznej historię Błogosławionych Sióstr Męczennic z Nowogródka, które w tym dniu stały się patronkami naszej szkoły. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy goście mogli wpisać się do księgi pamiątkowej oraz zapoznać się z bogatą historią naszej szkoły w formie zdjęć i skanów oryginalnych materiałów sięgających początków XIX wieku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za swoją obecność i duchowe wsparcie jakie otrzymaliśmy.

 ZDJĘCIA