20 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu okolicy szkoły włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2019, 20 – 22 września pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”. Celem naszej akcji było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Akcji towarzyszyło włączenie się do zbiórki telefonów (organizator Fundacja Nasza Ziemia) oraz apel, podczas którego przypomniane zostały informacje związane z początkami Międzynarodowej Akcji Sprzątanie Świata oraz segregacją odpadów.

Uczestnicy akcji zaopatrzeni w rękawiczki i worki, pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im miejsca. Zebrane worki z odpadami zostały wrzucone do odpowiednio oznakowanych koszy znajdujących się obok budynku szkoły.

Sprzątanie okolicy szkoły bez wątpienia pozwoliło obudzić w uczniach refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyło się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych przedsięwzięciach ekologicznych (zdjęcia).