Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas 4-7 udali się na jednodniową wycieczkę do Ogrodzieńca i Ojcowskiego Parku Narodowego. Już przed 6.00 pierwsi uczniowie pojawiali się na parkingu szkolnym. Każdy uczeń przychodził z uśmiechem na twarzy, a na plecach miał mały plecak. Po prawie czterogodzinnej podróży znaleźliśmy się na miejscu, czyli w Ogrodzieńcu. Tam wyszliśmy z autokaru i udaliśmy się na mały spacer. Po chwili dotarliśmy pod gród na Górze Birów. Gdy wdrapaliśmy się na szczyt, mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały chaty Słowian oraz posłuchać opowieści naszego przewodnika. Następnie udaliśmy się na kolejne wzgórze, na którym stały ruiny słynnego, XIV wiecznego zamku. Po obejściu wszytskich kondygnacji i podziwianiu widoków zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Pieskowej Skały. Tam mieliśmy okazję podziwiać drugi z zamków należących do Szlaku Orlich Gniazd, pięknie zachowany zabytek architektury renesansowej w Polsce. W pobliżu zamku odkryliśmy jeden z symboli Ojcowskiego Parku Narodowego - Maczugę Herkulesa.