24 maja uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do rzeszowskich muzeów. Pierwszą częścią wyprawy było zwiedzanie wystawy "Historie klockami budowane" w Muzeum Okręgowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć makiety, budowle i sceny z życia minifigurek wplecione w różne epoki historyczne. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, a w nim niesamowita lekcja "O rycerzach, damach i turniejach". Dowiedzieliśmy się, jak można było zostać rycerzem, jak wyglądały turnieje rycerskie, i dlaczego św. Jerzy musiał walczyć ze smokiem. Najbardziej emocjonującym momentem było podziwianie zbroi i przymierzanie rycerskiej rękawicy. Wizyta w muzeach miała nie tylko walor edukacyjny, ale i integracyjny – po raz kolejny udało nam się przyjemnie spędzić czas w swoim gronie. Serdecznie dziękujemy mamie Weroniki za opiekę podczas wycieczki(zdjęcia).