16 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie odbyła się lekcja: „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Celem tych zajęć jest promocja  bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Zajęcia przygotowali pracownicy UKE p. Marzena Góral i p.  Marcin Komaryczko.

Podczas zajęć prowadzący zwrócił uwagę uczniów na zagrożenia z jakimi mają lub mogą mieć kontakt w Internecie. Dzieci zostały poinformowane o pułapkach i zagrożeniach, które niesie korzystanie z nowoczesnych technologii. Pan Marcin poinformował w jaki sposób uczniowie powinni korzystać z sieci,  czego należy się wystrzegać aby nie ponieść jakiś finansowych kosztów, nie paść ofiarą wykradnięcia ważnych informacji czy włamania się przez inną osobę do prywatnego konta np. mailowego. Prowadzący rozmawiał  również z dziećmi o  tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowaniu.

Pan Marcin podał wskazówki jak zabezpieczyć urządzenia przed negatywnym skutkiem Internetu np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska czy blokada usług Premium Rate- czyli smsów o podwyższonej opłacie.

Przekazane informacje są bardzo cenne dla uczniów bowiem dzięki nim dowiedzieli się jak należy postępować żeby być bezpiecznym w Internecie. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w zajęciach.(zdjęcia)