30 kwietnia 2018 świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucj 3 maja. W tym roku spotkaliśmy się na szkolnym korytarzu, by uczestniczyć w I Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Mimo iż był to pierwszy konkurs, brała w nmim udział prawie połowa naszych uczniów. Podczas 9 wykonań usłyszeliśmy m.in. Rotę, Marsz Pierwszej Brygady, Wojenko, wojenko, Legiony, Dziewczynę z granatem i oczywiście Mazurek Trzeciego Maja. Jury miało niełatwe zadanie, ale ostatecznie wyłoniło zwycięzców w grupie solistów i zespołów. (zdjęcia)

Soliści:

I miejsce - Faustyna Grzesik z kl. 7

II miejsce - Seweryn Rak z kl. 1

III miejsce - Izabela Wąsik z kl. 5

Wyróżnienia: - Lilianna Rak z kl. 4
                   - Krzysztof Dudek z kl. 2

Zespoły:

I miejsce - kl. 0

II miejsce - nie przyznano

III miejsce - kl. 2
                - kl. 4

Wyróżnienie: duet Dominiki Twardy i Wiktorii Sarny z kl. 5


Gratulujemy zwycięzcom i wszytskim występującym. Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli pokonkurować, śpiewając wspólnie pieśni i piosenki patriotyczne.