26 października kl. 5 ze swoja wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Kielc. Towarzyszyły nam s. Dorota i p. Agnieszka Malak.

Po drodze zatrzymaliśmy sie w Ujeździe, gdzie zwiedzaliśmy ruiny zamku Krzyżtopór. Były momenty podnoszące adrenalinę, np. gdy słuchaliśmy legend o Białej Damie czy Czarnym Jeźdzcy. Kiedy dotarliśmy na miejsce, spotkaliśmy się z s. Anetą i s. Marią. Wszyscy aż piszczeli z radości! Siostry zaprowadziły nas do Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Dość senni wysłuchaliśmy tam opowieści o kulturze sarmackiej. Potem odbyło się zwiedzanie. Niektórzy usiedli na 200-letniej podłodze, a inni robili zdjęcia, kiedy tylko zdarzyła się okazja. Po wyjściu z muzeum udaliśmy się na pizzę. Była pyszna!

Po zjedzeniu pizzy pojechaliśmy do Rezerwatu przyrody "Kadzielnia", by tam wejść do ciągu kilku jaskiń. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na grupy. Jedna poszłą z s. Dorotą i p. Justyną, a druga z s. Anetą i p. Agnieszką. Wewnątrz poznaliśmy rodzaje skał, zobaczyliśmy jak wyglądają stalagmity, a nawet usłyszeliśmy odgłosy nietoperzy. Na deser odbyła się (specjalnie dla nas) lekcja chemii. Udowodniliśmy, że węglowodory to woda i węgiel, wyciągaliśmy duszka z tabletki i robiliśmy wiele innych doświadczeń.  

Na koniec gorąco uściskaliśmy s. Anetę. Gdy wracaliśmy , dużo osób zapadło w głęboki sen. Do domu przybyliśmy uśmiechnięci i z myślą, że jeszcze kiedyś wrócimy do Kielc. Siostra Aneta też tak pewnie myśli. To była ekstra przygoda!(zdjęcia)

 

Izabela Wąsik, kl. 5