6 grudnia klasa czwarta otrzymała list od św. Mikołaja:

"Z wielkim zaszczytem oświadczam, że zostaliście wpisani na "Grzeczną listę" za bycie wesołym, pracowitym, uprzejmym i pogodnym. W nagrodę pragnę Was zabrać na chwilę zabawy. Mam nadzieję, że przybędziecie! Cudownie będzie Was spotkac!"

Święty Mikołaj

Odpowiedzieliśmy na zaproszenie św. Mikołaja i już 7 grudnia uczestniczyliśmy w mikołajkowym wyjeździe, podczas którego nie zabrakło atrakcji, smacznej pizzy, rozmów i mnóstwa radości. Dziękujemy św. Mikołajowi i jego pomocnikom!

Zakończyliśmy wybory na patrona szkoły. 
Każda klasa przygotowała plakat informacyjny o swoim kandydacie. Po kampanii wyborczej odbyło się głosowanie. Wśród uczniów najwyższą i jednakową liczbę głosów otrzymali: Jan Paweł II, Św. Rodzina i bł. Siostry Męczennice z Nowogródka. Wśród dorosłych najwięcej osób głosowało na Jana Pawła II, zaraz potem na św. Rodzinę i Siostry Męczennice.  Te trzy propozycje zostały wysłane do Organu Prowadzącego, a W DNIU 30 LISTOPADA OTRZYMALIŚMY OSTATECZNĄ DECYZJĘ: PATRONEM SZKOŁY SĄ BŁOGOSŁAWIONE SIOSTRY MĘCZENNICZKI Z NOWOGRÓDKA, KTÓRE ODDAŁY ŻYCIE  W CZASIE OKUPACJI HITLEROWSKIEJ ZA OJCÓW RODZIN. 
 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY BĘDZIEMY OBCHODZIĆ W DNIU ICH ŚWIĘTA CZYLI 4 WRZEŚNIA KAŻDEGO ROKU. 
 
Następne kroki jakie podejmiemy to zamówienie sztandaru, stworzenie hymnu szkoły i w późniejszym czasie zorganizowanie pielgrzymki do Nowogródka.
 
Dziękujemy za udział w wyborach i zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą historią Sióstr Męczennic z Nowogródka (zdjęcia).
 

W tym roku nasza Szkoła wzięła udział w Akcji charytatywnej dla Hospicjum w Rzeszowie. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców uzbieraliśmy dużo słodyczy, które przekazaliśmy do Placówki. Bardzo dziękujemy.

 

W ostatni piątek 30 listopada wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach chemicznych. Lekcja dotyczyła zagadnienia ciekłego azotu. Wszystkie opowieści i ciekawostki azotowe potwierdzone były doświadczeniami, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli (m.in. bujanie w obłokach, domowe lody pomarańczowe, azotowe wybuchy i wiele innych).

 A mrożone chrupki smakowały wyjątkowo (zdjęcia)!

W ramach konkursu „Szkoła młodych patriotów”29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Uczniowie klas 0-8 zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej (zdjęcia).

Wyniki konkursu:

KATEGORIA I: Uczniowie klasy 0:

I miejsce: Jakub Kowalczyk

II miejsce: Franciszek Dudek

III miejsce: Emilia Stopa, Adrianna Pisarska

 

KATEGORIA II: Uczniowie klas 1-3

I miejsce: Seweryn Rak  oraz Weronika Makuch

II miejsce: Emilia Skwirut

III miejsce: Krzysztof Dudek

 

KATEGORIA III: Uczniowie klas 4-8

I miejsce: Izabela Wąsik

II miejsce: Oliwia Cyzio

III miejsce: Amelia Świder oraz Faustyna Grzesik

 

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 listopada odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4-8 (zdjęcia).

27 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się Apel o bł. Franciszce Siedliskiej, założycielce Zakonu Sióstr Nazaretanek, który został przygotowany przez s. Milenę i kl. II z Wychowawcą.

 

Pamiętajmy: ideałem duchowym i charyzmatem Franciszki Siedliskiej, który pozostawiła siostrom była praca nad własnym uświęceniem i zadośćuczynienie za zniewagi wyrządzane Bogu i Kościołowi, realizowane w miłości Boga i bliźniego wszędzie tam, gdzie trzeba Boga ludziom przybliżać.

Jan Paweł II w Rzymie zaliczył Franciszkę Siedliską w poczet Błogosławionych w dniu 23 kwietnia 1989 roku. W 1996 roku bł. Franciszka Siedliska została ogłoszona Patronką Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Jak powiedział w homilii beatyfikacyjnej jest dzisiaj apostołką godności ogniska rodzinnego.

 

Matko Maryjo od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – módl się za nami…

Po uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali słodkości i sentencje, która możemy czytać i wdrażać w życie…

 

Organizatorzy: s. Milena Gawron, p. Anna Słapińska-Pięciak (zdjęcia)

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Publiczną Szkołę Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się na balu pluszowego misia (zdjęcia).