Wycieczka odbyła 11 czerwca do Muzeum Lizaka. Była to wycieczka całodniowa zorganizowana dla klas I-III. Zwiedziliśmy Muzeum Lizaka, poznaliśmy proces wytarzania lizaka, samodzielnie wykonywaliśmy smaczną słodkość. Następnie odbyły się warsztaty robienia smacznej pizzy. Z Jasła udaliśmy się do Trzcinicy. Tam zwiedzaliśmy Troję Karpacką. Oto kilka ciekawostek. To był niesamowity czas wspólnej zabawy….

Trzcinica k. Jasła

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy.

160 tys. zabytków

Miejsce w którym powstał Skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie prac wykopaliskowych, zwłaszcza tych prowadzonych od 1991 r przez Jana Gancarskiego, odkryto tu ponad 160 tys. zabytków, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Wiele z nich jest zabytkami unikatowymi, uznawanymi za wspaniałe dzieła dawnej sztuki i rzemiosła (zdjęcia).

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym „ZBIERAJ BATRERIE!”. Łącznie zebraliśmy 63 kg baterii. Dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do zbiórki, która przyczyniła się do ochrony środowiska.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zbiórce:

1. Weronika Makuch ( zebrała najwięcej baterii ok. 20 kg)
  2. Liliana Krzanowska
  3. Izabela Wąsik
  4. Nicola Molenda
  5. Kacper Szydełko
  6. Nikola Kawa
  7. Krzysztof Dudek
  8. Franciszek Dudek
  9. Amelia Świder
  10. Malwina Chmiel
  11. Mateusz Czyż
  12. Julia Wiącek
  13. Diana Wiącek
  14. Wiktoria Skwirut
  15. Emilia Skwirut
  16. Jakub Jedziniak
  17. Aleksandra Pyź
  18. Elena Kapluk
  19. Zuzanna Kapluk

Na lekcji przedszkolaki dowiedziały się do jakiej grupy instrumentów należy akordeon, poznały jego budowę i zasadę działania. Dzieci miały okazję sprawdzić jak trudna jest gra na tym ciężkim i dużym instrumencie. Na koniec wszyscy odgadywali tytuły znanych utworów i uczestniczyli w zabawie "Stary niedźwiedź mocno śpi".

Przedszkolaki w ramach zaspokajania potrzeby ruchu, chętnie wzięły udział w mini biegach na terenie osiedla Bzianka. Gratulujemy młodym sportowcom :)

28 maja przedszkolaki odwiedziły Rabkoland w Rabce. Jest to jeden z czterech stacjonarnych lunaparków w Polsce, o powierzchni 2 ha. Na jego terenie znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. Jest tam wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdy świetnie się tam bawił i miło spędził czas (zdjęcia).

W piątek 31.05.2019 r. w ośrodku wypoczynkowym „Janiowe Wzgórze” odbył się dzień sportu.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych, skocznościowych i zwinnościowych . Można było wykazać się umiejętnościami sportowymi w zbijaku  jak i żonglerce piłką. Świetnej zabawy dostarczyły kule „zorba”.

W kategorii klas 0-3 wygrała Weronika Makuch. Wśród chłopców najlepszym sportowcem okazał się Seweryn Rak.

W starszej kategorii kl. IV-VIII zwyciężyli Oliwia Cyzio i Miłosz Sroka.
Słoneczna pogoda i urocze miejsce sprzyjały miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie  z okazji dnia dziecka  dostali podarunek a najlepsze trójki dziewcząt i chłopców dyplomy i medale (zdjęcia).

Od września 2018 r. do kwietnia 2019 r. nasza szkoła brała udział w Konkursie Ekologicznym „Zbiórka makulatury” organizowanym przez "ATOL" Sp. z o. o. z Rzeszowa.

Łącznie nasza szkoła zebrała 1890 kg makulatury. W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Najwięcej makulatury przyniosła uczennica klasy 6 Liliana Krzanowska - prawie 500 kg. Pozostali uczniowie biorący udział w zbiórce:

Amelia Świder, Krzysztof Dudek, Nikodem Malak, Gabriela Pazdan, Weronika Makuch, Kacper Kalinowski, Paulina Król, Szymon Król, Wiktoria Wajda, Szymon Wajda, Oliwia Głowik, Mikołaj Pieniążek, Izabela Wasik, Emilia Malak, Zuzanna Kapluk, Elena Kapluk.

Podsumowując zbiórkę makulatury uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Ostateczne rozwiązanie konkursu przez firmę ATOL odbędzie się we wrześniu 2019r.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie (zdjęcia).

26 maja w domu strażaka dzieci przygotowały przedstawienie dla mamy i taty z okazji ich święta, a rodzice odwdzięczyli się muzyczną niespodzianką (zdjęcia).