W styczniu dobiegła końca ogólnopolska akcja Góra Grosza. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się nie tylko w zbiórkę monet, ale również w aktywności towarzyszące całemu przedsięwzięciu. Na dużą pochwałę zasługują osoby, które wzięły czynny udział w przeliczaniu monet oraz przygotowały prezentację promującą Górę Grosza.

Nasza szkoła łącznie uzbierała 202,86 zł (aż 5811 monet). Najwięcej monet zebrała grupa przedszkolna – aż 1614 (44,21 zł). Jednak biorąc pod uwagę liczbę uczniów w poszczególnych oddziałach, największy udział w zbiórce miała klasa V. Uczniowie tej klasy zgromadzili 1490 monet (53,89 zł), co w przeliczeniu na jednego ucznia daje najwyższą kwotę w szkole.

Postawę prospołeczną zaprezentowali również uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym "Drzewko dobroczynności". Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Krzysztof i Franciszek Dudek (praca wspólna)

II miejsce – Lilianna Rak, Anastazja Rak

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Górę Grosza (zdjęcia).

Niechże Najświętsza Rodzina, Jezus, Maryja, Józef święty
będą z tobą, niechaj cię wspomagają, nauczają, błogosławią            
na każdym kroku i w każdej chwili.
bł. Maria F. Siedliska

 
Niech trwa w was duch Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
Starajcie się wczuwać w coraz to nowe sytuacje rodzin (…)
coraz trudniejsze na całym świecie. Rodzina jest najbardziej                                 
zagrożoną rzeczywistością ludzką, również najbardziej
zagrożoną sprawą w Kościele.
Jan Paweł II do Nazaretanek w 1989 rokuW styczniu 2018r. nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny rodzinny konkurs plastyczny „Święta Rodzina w obrazach” .

Jego celem było:

 

  • Pogłębienie wiedzy o życiu św. Rodziny;
  • Propagowanie życia na wzór św. Rodziny z Nazaretu;
  • Umacnianie więzi między pokoleniami oraz stworzenie warunków do rozmowy na tematy religijne między dziećmi a dorosłymi członkami ich rodzin;
  • Kształtowanie umiejętności wyrażania przeżyć duchowych poprzez formy plastyczne;
  • Umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum;
  • Kształtowanie wrażliwości artystycznej.

 

W konkursie wzięło udział 27 uczniów z 7 szkół. Szkoły, które uczestniczyły w naszym konkursie to: Szkoła Podstawowa w Świlczy, Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rzeszowie, Zespół Szkół w Stobiernej nr 1, Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 164 w Krakowie prowadzona przez Siostry Nazaretanki, Szkoła Podstawowa nr 8 w Rzeszowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Uroczyste rozdanie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców odbyło się 30 stycznia 2018r.. Osoby nagrodzone miały możliwość oglądnięcia wystawy wszystkich prac, wykonanych rożnymi technikami plastycznymi, wykonania sobie pamiątkowych zdjęć oraz poczęstowania się smakołykami przygotowanymi przez organizatorów.

Piękne prace można jeszcze podziwiać na wystawie zorganizowanej w naszej szkole.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

mgr Marta Domagała, s. mgr Dorota Urban, mgr Anna Słapinska-Pięciak

13 lutego uczniowie klas I-III wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl "Opowieści z lodowej krainy" w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie inspirowane było baśnią Hansa Christiana Andersena "Królowa lodu" oraz filmem animowanym "Kraina lodu". Przepiękna muzyka, barwne stroje i zimowa sceneria oczarowały młodych widzów. Wszyscy byli pod wrażeniem profesjonalnej gry aktorów.

Tego samego dnia także starsi uczniowie mogli obcować ze sztuką wyższą. Ci sami wykonawcy przedstawili dla nich inscenizację przygód Hobbita. Znany wszystkim bohater opowiadał o swoich dziejach, przenosząc wszystkich w baśniowy świat Śródziemia. Dodatkowo przed spektaklem uczniowie kl. 5-7 mogli obejrzeć wystawę rzeźb (zdjęcie). 

Ferie to nie tylko czas wytchnienia, ale przede wszystkim chwila dobrej zabawy. Doskonale wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy pierwszy tydzień wypoczynku spędzili w szkole. Jednak zamiast książek i zeszytów czekały na nich wspólne gry i zabawy. Zainteresowani mogli wziąć udział w turniejach sportowych, w warsztatach z masy solnej, w zajęciach z elementami sensoplastyki i w malowaniu na folii. Nie zabrakło również gier dydaktycznych i spacerów na świeżym powietrzu. Atrakcji było wiele, jednak to czas spędzony w gronie przyjaciół sprawił, że ferie w naszej szkole były wyjątkowe (zdjęcia).

25 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas 4-7. Rozpoczęła się o 16.30 i trwała do 19.30. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą drobny poczęstunek.

Dużą atrakcją podczas dyskoteki było karaoke oraz konkurencje z balonami. (zdjęcia)

25 stycznia uczniowie klas 0-III wzięli udział w wielkim balu karnawałowym. Na imprezę zaproszono eleganckie damy, odważnych bohaterów i wielu innych przebierańców. Wszyscy doskonale bawili się przy wesołej muzyce połączonej z konkursami i zabawami ruchowymi. Nie mogło również zabraknąć słodkiego akcentu, jakim był wyborny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspaniała zabawa pozostanie w naszej pamięci na długo!  

22 stycznia ponownie gościliśmy Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem poznawaliśmy instrumenty klawiszowe. Najpierw słuchaliśmy i widzieliśmy melodykę - instrument wydający dźwięki dzięki sile wdmuchiwanego powietrza. Następnie mogliśmy obejrzeć i dotknąć akordeonów - guzikowego, czyli takiego, który ma (jak sama nazwa wskazuje) same guziki oraz klawiszowy, który po prawej stronie ma klawisze, a po lewej guziki. Nasi uczniowie mogli z bliska zobaczyć i dotknąć, a nawet spróbować zagrać na akordeonach. Jak sami się przekonali, nie jest to łatwe zadanie. Muzyk nie tylko naciska klawisze i guziki, ale musi też równocześnie poruszać miechem, który pompuje powietrze i pozwala usłyszeć piękną muzykę (zdjęcia).  

Przed nami ferie, dlatego spotkaliśmy się dziś z przedstawicielem Policji. Pan komendant opowiadał nam, co robić, by bezpiecznie spędzić ten czas odpoczynku. Mogliśmy sobie przypomnieć, że można ślizgać się tylko na specjalnei przygotowanych do tego lodowiskach i nie wolno zjeżdżać na sankach blisko dróg. Ważne zasady obowiązują też narciarzy na stoku - są tam traktowani jak kierowcy samochodów na autostradzie.