W dniach 5-9 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły wyjechali na zieloną szkołę do Międzybrodzia Żywieckiego. Po porannej zbiórce i pożegnaniach z rodzicami wyruszyliśmy w grupie 41 uczniów reprezentujących klasy 1-6 oraz 4 wychowawców klas starszych, by spędzić tydzień poza murami naszej szkoły. Zaraz po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na zajęcia nad zalewem, czyli opalanie na rowerkach wodnych. Po zakwaterowaniu i obiedzie nadszedł czas na poznawanie miejsca, w którym mieszkaliśmy oraz zajęcia sportowe. Mogliśmy wybierać i grać w piłkę nożną, badmintona, tenisa, siatkówkę, koszykówkę, bilard, piłkarzyki albo pobawić się na placu zabaw (zdjęcia).

Na drugi dzień czekaliśmy z niecierpliwością, powtarzając co chwilę słowo „Energylandia”. Po śniadaniu pojechaliśmy do Zatoru, by tam przez kilka godzin bawić się na wielkim wesołym miasteczku. Gdy przyjechaliśmy i zjedliśmy obiadokolację, mogliśmy skorzystać z basenu, który był zaraz koło naszych domków.

Trzeci dzień upłynął nam pod hasłem „Pętla Beskidzka”. Jadąc autokarem, podziwialiśmy piękno Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, zatrzymując się w znanym z koronek Koniakowie i w Wiśle – mieście Adama Małysza, gdzie zobaczyliśmy skocznię i ku zdziwieniu wszystkich rzekę, a właściwie jeszcze „rzeczkę” Wisłę.

W czwartek podzieliliśmy się na dwie grupy. Uczniowie starsi wybrali się do Elektrowni Porąbka-Żar i mogli dowiedzieć się jak działa elektrownia szczytowo-pompowa, a także wejść w głąb góry Żar i zobaczyć jak to wszystko wygląda z perspektywy osób tam pracujących. Młodsi uczniowie wybrali się na pieszą wycieczkę na górę Żar. Na szczycie poza oglądaniem pięknych widokówzjeżdżali torem saneczkowym. Po powrocie z wycieczki chlapaliśmy się w basenie i zaczynaliśmy powoli myśleć o pakowaniu do domu.

Ostatniego dnia wybraliśmy się ponownie na pieszą górską wycieczkę. Tym razem to starsi uczniowie poszli na gór Żar, młodsi zaś zdobywali Magurkę. Później zostało nam tylko zjedzenie pożegnalnych lodów i powrót do domu.