Wiwat maj, Trzeci Maj!

 

Bez tej miłości można żyć

Mieć serce suche jak orzeszek

Malutki los naparstkiem pić

Z dala od zgryzot i pocieszeń,

Na własną miarę znać nadzieję,

W mroku kryjówkę sobie uwić,

O blasku próchna mówić „dnieje”,

O blasku słońca nic nie mówić.

 Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

Nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w Ciebie wrastam

Radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić,

Odrzucam pusto brzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

Ale nie można owocować.

 

W piątek 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Została ona przygotowana przez całą klasę piątą oraz kilka osób z klasy 3, 4, i 6. Starsi uczniowie przypomnieli nam, dlaczego tak ważna jest ta uchwalona w maju konstytucja. Mogliśmy również wysłuchać recytacji wierszy mówiących o Polsce, a także włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych. Na zakończenie młodsi uczniowie zaprezentowali dwie pieśni patriotyczne – Legiony oraz Maszerują strzelcy(zdjęcia).