W dniu 17.06.2016r. dzieci z klasy 0 oraz 3 uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W czasie wycieczki uczniowie w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób poznały historię powstania pieniądza. W czasie lekcji warsztatowej pt. „Jak to z tym pieniądzem było czyli historia pieniądza dla maluchów” dzieci m.in. grały w ogromne domino, oglądały krótkie filmiki związane z tematem oraz grały w dużą grę planszową, w której wcieliły się w rolę kupca przybywającego na targ do międzywojennego Rzeszowa. Uczniowie  kupowali i sprzedawali  towary, próbując zarobić i zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, aby jak najdłużej pozostać w Rzeszowie. Na koniec  na dzieci czekały niespodzianki, które zabrały do domu: dukat z dawnych czasów, oraz gra planszowa wraz z dawnymi banknotami.