25 czerwca , dzień przed zakończeniem roku szkolnego  w  Domu Strażaka spotkała się cała społeczność  naszej szkoły aby uczestniczyć w Gali rozdania nagród i statuetek za Filmy fabularne, które Nauczyciele , pracownicy szkoły i uczniowie „ kręcili ” przez cały kończący się rok. Klasa VI  dziękując  za każdy trud, cierpliwość i wyrozumiałość   postanowiła nagrodzić  S. Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły ale także  gości którzy przybyli na naszą Uroczystość, wręczając każdemu pamiątkowe  statuetki i piękne kwiaty. Brawami nagradzaliśmy usłyszane tytuły filmów np.  „ Lubię Bziankę” „Nasza szkolna rzeczywistość” „Gimnastyka buzi i języka” „Szczotka wszystko umyje” ” Niekończące się awarie” „Drugi rok , mały skok” „Z angielskim za pan brat” „ Do trzech razy sztuka” „Gdzie jest dotacja?” „ Każdy jest artystą”  „Warto być dobrym” „To co dobre minęło…” itp. S. Dyrektor , jako główny przedstawiciel i organizator Festiwalu nagradzała uczniów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu a Rodzicom wręczała Listy gratulacyjne dziękując  za owocną współpracę.  Na tę uroczystość  przybyła  także  pani sołtys – Grażyna Gołąb, wójt gminy Świlcza- Adam  Dziedzic i Radny Kamil  Skwirut.  Każdy wchodzący  na czerwony dywan, podczas brzmienia uroczystych famfar, mógł poczuć się  prawdziwym scenarzystą, oglądając prezentację i  wspominając jak bogaty w wydarzenia  był ten rok. Panu Bogu dziękujemy za możliwość przeżywania tych dni pod Jego opieką a wszystkim życzymy odpoczynku i zaczerpnięcia nowych sił.