Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym „Zbiórka makulatury” organizowanym przez „ATOL” Sp. z o. o. z Rzeszowa . Udział w konkursie sprawił, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobyli wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażali  ją w życie. Najwięcej makulatury przynieśli uczniowie (z pomocą rodziców): Liliana Krzanowska (kl. II)- prawie 300 kg, Wiktoria Sarna (kl. II) – 195 kg, Izabela Wąsik (kl. II) – 67 kg, Maksymilian Zawiślak (kl. VI) – 67 kg oraz Wiktoria Wajda (kl. II) – 56 kg. Makulaturę gromadziliśmy w jednym z pomieszczeń znajdujących sie w piwnicy szkolnej. W sumie zebraliśmy 1020 kg makulatury. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu przez firmę Atol odbędzie się we wrześniu 2015 r.