W dniu 24 czerwca 2015 roku  uczniowie klas 4-6  naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do siedziby Telewizji Rzeszów, mieszczącej się w Rzeszowie przy ul. Kopisto 6. Tam z ciekawej opowieści dowiedzieli się o początkach działania rzeszowskiego ośrodka telewizji. TVP Rzeszów to oddział regionalnej telewizji publicznej, nadającej swój program na terenie województwa podkarpackiego. Telewizja Rzeszów nadaje dziennie kilka godzin własnego programu, w którym dominuje tematyka informacyjno-publicystyczna podejmująca zagadnienia z regionu. Początki telewizji w Rzeszowie sięgają lat sześćdziesiątych, gdy swą pracę reporterską rozpoczął operator i dziennikarz Damazy Kwiatkowski. Jego materiały filmowe były przesyłane i emitowane z Warszawy. W 1972 roku ze studia w Krakowie nadano pierwszy rzeszowski program regionalny, a rok później rozpoczęło działalność niewielkie studio zbudowane przy wieży nadawczej TVP na rzeszowskim osiedlu Baranówka. Telewizja Rzeszów rozpoczęła nadawanie samodzielnego programu regionalnego z Rzeszowa w 1990 roku. W październiku 2001 została oddana do użytku nowa siedziba rzeszowskiej telewizji – redakcja przeniosła się z ciasnych pomieszczeń z ul. Broniewskiego na ul. Kopisto. Program wycieczki obejmował wizytę w pomieszczeniach archiwum, reżyserce i w studiu telewizyjnym. W archiwum uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz sposób ich przechowywania. Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć miejsce emisji programów i skonfrontować swoje wyobrażenia o tym miejscu z rzeczywistością. Uczniowie wcielali się w role spikera, dziennikarza, operatora kamery lub prezentera pogody. Każdy, kto chciał, mógł zasiąść za biurkiem prezentera i przeczytać wiadomości. Inni wcielili się w rolę operatorów kamer telewizyjnych. Największą trudność sprawiło dzieciom pokazywanie pogody na mapie, gdyż należało to robić przy ekranie, na którym nie było żadnej mapy.

Uczniowie obejrzeli również film o TVP Rzeszów. Wizyta w rzeszowskim ośrodku telewizji okazała się dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawą lekcją i świetną zabawą. zdjęcia w galerii