W dniach od 7 – 13 czerwca dzieci naszej szkoły uczyły się,  na Zielonej Szkole – nad morzem. Po wcześniejszym zaplanowaniu, organizowaniu dofinansowania do autokaru ruszyliśmy  w długą, nocną  podróż. Jak się okazało wtuleni w nasze kocyki i „jaśki” wczesnym rankiem, ku naszemu zaskoczeniu byliśmy na miejscu. Każdy dzień był  dobrze i bogato zaplanowany. Zwiedzaliśmy różne muzea, Oceanarium, Fokarium na Helu. Podczas zajęć laboratoryjnych oglądaliśmy pod mikroskopem wiele małych,  morskich  zwierząt i poznawaliśmy ich życie.  Spotkaliśmy się z Marynarzami, którzy dzieląc się swoją pracą pokazali nam okręty wojenne. Dużą atrakcją było płyniecie statkiem po porcie  i oczywiście dobre lody i gofry w Gdyni.  Budowaliśmy też zamki na plaży i moczyliśmy nagi , jeśli tylko było to możliwe.  Karmiliśmy też kozy żyjące obok naszego domu , których  właścicielem było sąsiadujące z nami Hospicjum dziecięce. Na koniec , w dzień wyjazdu  odwiedziliśmy największe Muzeum  nauki  i Techniki- Exsperyment, w którym można było doświadczyć wiele ciekawych i zaskakujących rzeczy.  Trzy  godziny spędzone w tak ciekawym miejscu  minęła jak jedna  chwilka. Pod wieczór ruszaliśmy w drogę powrotną, dziękując  za tak  bogaty i udany czas. Późną nocą,  w sobotę dotarliśmy do Bzianki, gdzie witali nas stęsknieni  Rodzice.