„Z nieznajomości czasów minionych wypływa nieuchronnie niezrozumienie teraźniejszości. Ale również daremne będą zapewne próby zrozumienia przeszłości, jeżeli się nie wie nic o dniu dzisiejszym” – Marc Bloch Jednym z ważniejszych zadań, przed którym stawia nas współczesny świat jest wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu. W dniu 19 maja uczniowie klas III-VI uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie. Poświęcony on został bowiem historii miejscowości, w której mieszkają i w której jest położona ich szkoła. Podczas tej prelekcji poznawali historię szkoły, parafii oraz swojej małej Ojczyzny -wsi Bzianka. Uczniowie mieli również możliwość poznać zwyczaje, kulturę i życie codzienne w dawnej Bziance. Lekcja zaprezentowana została przez p. Kamila Skwiruta. Prelekcja miała służyć kształtowaniu osobowości młodego pokolenia uczniów, tak, by każdy z wychowanków szkoły biorących  w nim udział, poczuł i doświadczył przynależność do miejsca, w którym żyje. zdjęcia w galerii