Od 17 lutego do 31 maja 2014r. nasza szkoła brała udział w VI edycji Konkursu Ekologicznego „LOP kontra elektrośmieci”, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp z o.o. Konkurs polegał na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEiE). Była to pierwsza publiczna zbiórka elektrośmieci w naszej szkole. Zbieraliśmy komputery, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, telefony stacjonarne i komórkowe, ładowarki, zasilacze, baterie, telewizory, kable, mały i duży sprzęt AGD, zabawki na prąd i na baterie i inne sprzęty działające na prąd i na baterie. Celem konkursu była wspólna ochrona naszego środowiska lokalnego. Dzięki tej akcji uczniowie mogli przeciwdziałać tworzeniu się nielegalnych wysypisk odpadów elektrycznych i elektronicznych. Kampania promocyjno-informacyjna rozpoczęła się od wystosowania informacji o zbiórce elektrośmieci na stronie internetowej naszej szkoły i tablicy ogłoszeń. Taka informacja w formie papierowej została rozdana również wszystkim uczniom z prośbą o przekazanie rodzicom. Dodatkowo uczniowie kółka ekologicznego sporządzili plakat, zachęcający dorosłych i uczniów do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci. Apel spotkał się z dużym odzewem i już niebawem uczniowie i ich rodzice zaczęli przywozić do szkoły różne sprzęty niepotrzebne w domu, bo niesprawne – telewizory, monitory, mikrofalówki, klawiatury, telefony i inne. Elektrośmieci gromadziliśmy w jednym z pomieszczeń znajdujących się w piwnicy szkolnej. Po odbiór elektrośmieci przyjechał samochód firmy recyklingowej Serwisownia Sp z o.o. z Warszawy. Najwięcej elektrośmieci zgromadzili uczniowie (oczywiście z pomocą rodziców): Amelia Świder (kl. II) – 95 kg, Dominik Kłeczek (kl. VI) – 62 kg, oraz Weronika Kutowicz (kl. IV) i Jakub Kutowicz (kl. VI) po 61 kg. W sumie zebraliśmy 0,466 Mg elektrośmieci. Za zebrane pieniążki zostały zakupione nagrody dla uczestników konkursu. Podsumowanie i nagrodzenie uczestników konkursu odbyło się 24 czerwca 2014 r.