Od września 2013 r. do czerwca 2014 r. nasza szkoła brała udział w Konkursie Ekologicznym „Zbiórka makulatury” organizowanego przez“ATOL” Sp. z o. o. z Rzeszowa . Udział w konkursie sprawił, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobyli wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażali  ją w życie. Do grudnia 2013 r. zebraliśmy 500 kg makulatury, natomiast od stycznia do czerwca 2014 r. 1040 kg. W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Najwięcej makulatury przynieśli uczniowie (z pomocą rodziców): Adrian Sarna (kl. VI)- 215 kg, Liliana Krzanowska (kl. I) – 164,5 kg, Izabela Wąsik (kl. I) – 149,8 kg, Kacper Chmiel (kl. VI) – 134 kg oraz Amelia Świder (kl. II) – 106,8 kg. Makulaturę gromadziliśmy w jednym z pomieszczeń znajdujących sie w piwnicy szkolnej. W sumie zebraliśmy 1540 kg makulatury. Za zebrane pieniążki zostały zakupione nagrody dla uczestników konkursu. Rozdanie dyplomów i nagród rzeczowych za udział w konkursie odbyło się w naszej szkole 24 czerwca 2014 r. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu przez firmę Atol odbędzie się we wrześniu 2014 r.