30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wstępie uczniowie odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Część artystyczną przedstawiły klasy V-VI.  Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów tego święta, była przedstawiona scenka, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Wcielili się w role: ducha króla Stanisława Augusta Poniatowskiego; nauczycielkę historii oraz wnuków Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego. Następnie uczniowie wykazali swoje umiejętności wokalne w piosence: “Witaj majowa jutrzenko”. Montaż słowno – muzyczny wzbogacony został krótkim filmem pokazującym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. zdjęcia w galerii