We wtorek 8 kwietnia 2014 r. uczniowie młodszych i starszych klas naszej szkoły, uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji przyrody “na żywo”. Zajęcia poświęcone były tematyce gadów. W programie prezentowano okazy poszczególnych węży ( pyton tygrysi czy boa dusiciel ) oraz treści programowe o gadach, dotyczące ich morfologii, fizjologii i odżywiania oraz warunków hodowli. Lekcja przyrody pokazała, że nie są to stworzenia odrażające! Wcale nie są paskudne i śliskie. Każdy uczestnik pokazu mógł się o tym przekonać dotykając ich pięknie ubarwionego ciała, okrytego suchą, delikatną, pozbawioną gruczołów śluzowych skórą. Uczniowie zobaczyli także wylinkę pytona, czyli zrzucaną przy linieniu zrogowaciałą warstwę naskórka podczas jego wzrostu, a nie skórę, na co zwróciła nam uwagę Pani prowadząca lekcję. Dla dzieci była to niesamowita lekcja żywej przyrody bez podręczników ale z wyjątkowymi  „pomocami naukowymi”. Uczniowie nie tylko poznali te niezwykłe zwierzęta i wysłuchali wielu ciekawostek na ich temat, ale mogli je zobaczyć na żywo z bliska, dotknąć czy pogłaskać przełamując barierę strachu i nieufności do węży. zdjęcia w galerii