O programie

ZBIERAJ BATERIE!  to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Organizatorem programu jest Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku BIOSYSTEM S.A., która działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów. Partnerem Głównym Programu jest spółka Biosystem S.A.

W ramach akcji uczniowie biorą udział w konkursie na największą zbiórkę baterii.

Uczestnicy programu otrzymają m.in.:

·         pojemnik na zużyte baterie

·         broszurę edukacyjną pt. "Bateryjne ABC"

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w powyższym konkursie. Zużyte baterie i akumulatory należy przynosić do szkoły z dołączonym imieniem i nazwiskiem ucznia. Każdy bowiem kto weźmie udział w konkursie otrzyma nagrodę.

Szczegółowe informacje znajdują się na poniższej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/

ZBIÓRKA MAKULATURY

"Zbieramy makulaturę  - Chronimy lasy" - Firma Atol Sp. z o.o zaprasza placówki oświatowe do kolejnej edycji konkursu ekologicznego.

Konkurs trwa od września 2018 r. do czerwca 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 15 września 2019 r. W tym też terminie zostaną przekazane nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Konkurs polega na zbiórce makulatury czyli:

• papier po usunięciu zszywek i innych metalowych lub plastikowych elementów:
  • gazety, czasopisma , katalogi i prospekty,
  • papier szkolny i biurowy,
  • książki w miękkich okładkach lub z usuniętymi twardymi okładkami,
  • zużyte zeszyty
  • torebki papierowe,
  • papier pakowy,
  • pudełka kartonowe i tekturowe,
  • tekturę.

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach.

I kategoria –Najlepsza Placówka Oświatowa pod wzgl. Ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole

II kategoria –Najlepszy Uczeń pod wzgl. Ilości zebranej makulatury.

W I kategorii nagrodzone zostanie 6 placówek oświatowych, które dostarczyły największą ilość makulatury, w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole .

Nagrodami w I kategorii konkursu są:

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 700 zł

IV miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł

V miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł

VI miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł

W II kategorii wytypowani zostaną 3 uczniowie , którzy dostarczyli największą ilość makulatury. Nagrodami w II kategorii konkursu są:

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 300 zł

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 200 zł

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 100 zł

Prosimy o przynoszenie do szkoły gazet, czasopism, zużytych zeszytów, tektury itp. Makulaturę ( z dołączonym do niej imieniem i nazwiskiem ucznia) należy zostawić przy wejściu do piwnicy szkoły. Następnie zostanie ona zważona.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła po raz kolejny brała udział w konkursie: "Zbieramy Makulaturę-Chronimy Lasy" organizowanym przez Atol Sp. z o. o w Rzeszowie. Uczniowie przy wsparciu rodziców zebrali ponad 2000 kg makulatury. Najwięcej makulatury zebrali: Liliana Krzanowska, Emilia Malak, Krzysztof Dudek, Emilia Skwirut.

Dziękujemy

18 czerwca 2018 r. odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów biorących udział w ogólnopolskim konkursie Świetlik. Uczeń klasy 2, Krzysztof Dudek, otrzymał wyróżnienie, uzyskując na teście 78%.

Tego samgo dnia nagrody otrzymali uczniowie, którzy włączyli się w zbiórkę w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci".

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy osiągnięć! (zdjęcia)

Izabela Wąsik uczennica klasy 5 otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie "Moja miejscowość dawniej i dziś" organizowanym przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie.