W ramach konkursu „Szkoła młodych patriotów” w klasach I – VIII został przeprowadzony konkurs wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów o swojej Ojczyźnie, symbolach narodowych oraz historii Polski. Pytania dotyczyły między innymi właściwej postawy wobec symboli narodowych oraz historii barw narodowych, hymnu i godła państwowego. Znalazły się również pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Zadania konkursowe były dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie rozwiązywali zadania w pełnym skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Wiedza, którą  się wykazali, jest bardzo ważna dla każdego Polaka, który jest przywiązany do symboli narodowych oraz zna historię swojej Ojczyzny.

Z każdej klasy zostali wyłonieni zwycięscy czyli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Wyniki konkursu:

Klasa 1 – Zofia Ceglarz, Zuzanna Kapluk, Paulina Król, Lena Krzych, Jakub Malak

Klasa 2 – Seweryn Rak

Klasa 3 – Weronika Makuch, Krzysztof Dudek, Kamil Kaszuba

Klasa 4 – Oliwia Krupa, Daniel Paszkowski

Klasa 5 – Paweł Paździora

Klasa 6 – Izabela Wąsik

Klasa 7 – Roman Czach

Klasa 8 – Miłosz Sroka

Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe (zdjęcia).

9 kwietnia 2019 r. odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczennic, które wzięły udział w konkursie pod nazwą „Eko - wiersz”. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o tematyce ekologicznej i związanej z ochroną środowiska. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta Rzeszowa.

W kategorii klas 0-3:

I miejsce: Jakub Kowalczyk

II miejsce: Helena Łabudzka

III miejsce: Sara Czudec

Wyróżnienia: Emilia Skwirut, Zuzanna Kapluk, Lena Krzych, Julia Kłeczek

W kategorii klas 4-8:

I miejsce: Zuzanna Wołowiec

II miejsce: Malwina Chmiel

III miejsce: Izabela Wąsik, Patrycja Paździora

Wyróżnienie: Oliwia Głowik,

Udział: Oliwia Cyzio, Filip Kuźniar

(zdjęcia

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

s. Marta Domagała

ZAPROSZENIE

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 10 zaprasza do wzięcia udziału w pierwszym międzyszkolnym

konkursie PLANSZOWA GRA MATEMATYCZNA

Regulamin konkursu Planszowa Gra Matematyczna

Uczniowie naszej świetlicy szkolnej uczestniczyli w V Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Namaluj Ulubioną Kolędę”.

Wyróżnienie za piękną pracę zdobyła Zuzanna Hudzik z klasy II i osobiście odebrała dyplom i nagrodę w Szkole Podstawowej nr 16. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (zdjęcia)

Dziękujemy również Rodzicom za pomoc i współpracę (zdjęcia).

Dorota Urban – nauczyciel świetlicy

1 lutego 2019 r. odbyło się wręczenie nagród dla uczennic, które wzięły udział w konkursie kuratoryjnym z historii: Oliwia Cyzio, Izabela Wąsik, Wiktoria Wajda. Dwie z nich Oliwia Cyzio i Izabela Wąsik przeszły do etapu rejonowego (niestety nie udało się przejść do etapu wojewódzkiego). Gratulujemy poświęcania i pilnej nauki w trakcie przygotowań do konkursów.

1 lutego 2019 roku odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie: „Oddaj zużyty telefon komórkowy”, którego organizatorem była firma Ekophone Leszek Kotyza. Uczniowie naszej szkoły zebrali 45 sztuk telefonów.

Zgodnie z regulaminem konkursu szkoły, które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Każda szkoła za każdy kg zabranych telefonów komórkowych bez baterii otrzyma 1 punkt.

– Za zebrane punkty wszystkie szkoły otrzymają kupony Sodexo według przelicznika: 1 punkt = 5 zł.

– Kupony będą wysyłane do wszystkich szkół uczestniczących w konkursie które zbiorą min 2 kg telefonów komórkowych bez baterii, po zakończeniu akcji ekologicznej. Kupony Sodexo można realizować w ponad 50.000 sklepach, punktach usługowych, itp. na terenie całego kraju zgodnie z potrzebami szkoły, nauczycieli i uczniów oraz innych uczestników konkursu.